מעדני הכפר

מעשנות

אם אתם חובבי בשר ואתם אוהבים את הבשר שלכם עשוי וול דן על פחמים או צרוב וחרוך, באמצעות מעשנת תוכלו ליהנות מנתחי בשר טעימים ועסיסיים עם נינוח בשר חזק ומגרה וטעם משגע שניתן להתמכר אליו בקלות רבה.

מהי מעשנת בשר?

מעשנת בשר היא שיטת צלייה להכנת בשר. מעשנת הבשר היא גריל אשר באמצעותו ניתן לצלות בשר על האש וליהנות בשר צלוי וטעים בלי שיטפטף כמו שקורה בשיטות הכנת בשר אחרות. באמצעות מעשנות בשר ניתן לצלות הבשר על הפחמים וליהנות מטעם טעים ונינוח בשרים לאורך הצלייה. כמו כן, שיטה זו מזכירה את שיטות העישון שהיו קיימות לפני הרבה שנים כאשר היו צולים על פחמים את הבשר. באמצעות שיטת צלייה זו ניתן לשלוט על עוצמת הלהבה של המעשנת וליהנות מארומה אשר מתווספת לבשר שנצלה על הפחמים. את צליית הבשר תוכלו לעשות מתי שבא לכם לארח את החברים, המשפחה או סתם ערב עם כל המשפחה הקרובה. תוכלו לצלות במרפסת, בחצר או אפילו לעשות את זה בפיקניק עם המשפחה הקרובה או המורחבת. במעדני הכפר המשווקת את מוצרי חברת כרמל דיירקט תמצאו מגוון נרחב של מעשנות בשר בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

מה ניתן לצלות במעשנת בשר?

מעבר לצליית בשר, במעשנת בשר ניתן לצלותו מאכלים שונים כגון: נקניקיות, דגים, עוף, נתחי בשר ועוד. מעשנות בשר מעניקות לבשר טעם דומיננטי וחזק שקשה להתעלם ממנו ואשר נשאר באוויר שעות עד לסיום הצלייה. בנוסף לכך, היא מאפשרת להכין מנות בשר ועוף מעבר לשיטת הצלייה הקלאסית. בשיטה זאת אין צורך בנפנוף כפי שנהוג בשיטה הקלאסית, אלא להקפיד להכין את הבשרים ואת העופות בהתאם להוראות ההכנה ובמהלך העשן הסמיך שיוצא מהם בעת הצלייה.

כיצד פועלת מעשנת הבשר?

מעשנת הבשר שונה משיטות הכנת בשר אחרות. באמצעות המעשנת ניתן לצלות את הבשר בחום נמוך שהינו עד 150 מעלות וליהנות מריח בשר באוויר. המעשנת צולה את הבשרים בצורה איטית ומעניקה לבשר את טעמו הטעים. עשן הבשר צולה את הבשרים בצורה הטובה ביותר כך שאפשר לקבל בשר טעים ורך אם הוא צריך להיות. כל מה שצריך לעשות זה להדליק את המעשנת לחום הרצוי לשים עליה את הבשרים ולחכות שיהיו מוכנים וצלויים בצורה הטובה ביותר. במעשנת אין צורך לנפנף כמו שאנו מכירים, אלא רק לצלות אותם ולחכות שיבשילו כדי שאפשר יהיה לאכול אותם. הבשר המעושן והרך נימוח בפה ועושה את החוויה למהנה יותר ובלתי נשכחת.

יתרונות מעשנת בשר

למעשנת הבשר ישנם לא מעט יתרונות על פני הכנת בשר בשיטות אחרות. יתרונות המעשנת כוללים:

טעם הבשר – בתהליך הצלייה במעשנת הטעם של הבשר דומיננטי ומורגש באוויר שעות רבות גם לאחר סיום הכנת הבשר. תהליך הצלייה במעשנת הוא איטי ביותר ומאפשר פירוק הבשר בצורה איטיות, וכך פירוק הפרוטאין אשר נמצא בשריר הופך את הבשר לכך יותר וטעים יותר. כמו כן, שכבות השומן הפנימיות נספגות ברקמת השיר והטעם והארומה של הבשר מורגש יותר הודות לספיגתה.

ריח חזק ומוגבר – עישון הבשר במעשנת יוצר ריח בשר חזק ומוגבר באוויר. הניחוח המיוחד בשילוב העצים הקשים שמשמים לבעירה ולחום מוסיפים גם הם לריח ולטעם של הבשר. במיוחד עצים כגון: יקורי, מסקיט, פקאן ועוד.

שליטה בטמפרטורהבאמצעות מעשנת בשר ניתן לשלוט בטמפרטורה של הבשר בקלות רבה. למעשנת בקרת טמפרטורה לצד פיזור החום בחלל התא. הודות למפוח אוויר הטמפרטורה נשמרת יציבה לאורך צליית הבשר. במעדני הכפר המשווקת את מוצרי חברת כרמל דיירקט תמצאו מגוון נרחב של מעשנות בשר עם שליטה מלאה בטמפרטורה.

שיטת בישול שונות – באמצעות מעשנת בשר אפשר לבחור את השיטה שאתם רוצים לבשל את הבשר שלכם, זה יכול להיות בעישון וגריל, צריבה וחריכה על אש או בישול, טיגון או אפייה על עצים כמו פעם.

 

 

גלילה למעלה